Мета: Сприяти розвитку музичних здібностей через
музично-математичну
діяльність,
розвивати в дітей елементи логічного мислення.
Виховувати
бажання брати активну участь у всіх видах музичної
діяльності на занятті.
Вправляти
дітей в розрізненні кількісного та порядкового рахунку від
одного
до п’яти (прямого та зворотнього).
Викликати
в дітей радість, задоволення від участі в грі.
Матеріал та обладнання: ширма, лялька-рукавичка поросятка,
площинні геометричні фігури для
лялькового театру, музичний центр
та аудіо записи, геометричні
фігури за кількістю дітей.
Попередня робота: Розучування розспівки «Луна», розучування пісні
«Лічба
від одного до п’яти» (слова і музика А.Литус), таночка парами «Весела
полька».
Хід заняття
Діти під марш заходять до зали , вітаються з
музичним керівником та гостями розспівкою.
Муз.
керівник (співає)
|
Добрий день,
малята! Хлопчики й дівчата!
|
|
Діти (співають)
|
Добрий день!
|
|
Муз. керівник
|
Діти,
подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Давайте привітаємось з ними і
заспіваємо «Добрий день!»
|
|
Діти (співають)
|
Добрий день!
|
|
Муз. керівник
|
Діти, я хочу
дізнатися, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на музичне заняття. Якщо він у
вас гарний – підніміть руки вгору і поплескайте. (Діти плескають).
- Чудово, бачу нам легко буде займатися.
|
|
На ширмі, плачучи, з’являється порося Наф-Наф.
|
||
Муз. керівник
|
Ой, а хто це
завітав до нас та ще й плаче?
|
|
Наф-Наф
|
Я поросятко
Наф-Наф. У мене є два братики – Нуф-Нуф та Ніф-Ніф. І сьогодні я прийшов, щоб
попросити вас про допомогу.
|
|
Муз. керівник
|
Добре, добре,
поросятко, але спочатку заспокойся і розкажи нам, що ж сталося?
|
|
Наф-Наф
|
Ви знаєте, хто
нам з братиками руйнує будиночки?
|
|
Діти
|
Вовк.
|
|
Наф-Наф
|
Правильно. Але
вовк сказав, що більше не буде нас чіпати, якщо ми знову побудуємо собі
будиночки. Та вовк поставив одну умову:
всі три будиночка повинні бути різними. А як це зробити ми не знаємо.
|
|
Вихователь
|
Діти, давайте
допоможемо поросяткам. Підкажіть, чим можуть відрізнятися будиночки?
|
|
Діти
|
Розміром,
кольором, формою…
|
|
Вихователь
|
Давайте
спробуємо для кожного поросятка обрати будиночок за формою.
|
|
Муз. керівник
|
Але спочатку і
ви, діти, і ти, Наф-Нафе, відгадайте мої загадки про геометричні фігури. Потрібно
не просто називати геометричну фігуру, але й знайти її на килимку і високо підняти
вгору.
|
|
Загадки про геометричні фігури.
|
||
Муз. керівник
|
Молодці, діти,
гарно впоралися із завданням.
|
|
Зі словами «Один, два, три, чотири, п’ять, вмієм дружно рахувать»
на ширмі з’являються геометричні фігури – круг, квадрат, трикутник.
|
||
Квадрат
|
Хто з дітей нас
гарно знає?
|
|
Трикутник
|
Хто старанно
нас вивчає?
|
|
Круг
|
Ми фігури
найгарніші,
З нами жити
веселіше.
|
|
Квадрат
|
Щось не чую,
друзі, я,
Як звучить моє
ім’я?
|
|
Діти
|
Квадрат.
|
|
Трикутник
|
Ну, а я хто,
відгадайте,
Ім’я швидко
називайте.
|
|
Діти
|
Трикутник.
|
|
Круг
|
Я для вас
найкращий друг
Хто скажіть я,
діти?
|
|
Діти
|
Круг.
|
|
Муз. керівник
|
Діти дуже гарно
вас знають і вони це показали, коли відгадували загадки і шукали вас.
|
|
Трикутник
|
Молодці, діти,
а щоб ви нас краще запам’ятали, ми вам заспіваємо пісню.
|
|
Пісня геометричних фігур
|
||
Поросятко
|
Гарна пісня, тепер
я точно знаю, якої форми нам з братиками будувати будиночки.
|
|
Муз. керівник
|
А наші діти не
тільки гарно вас знають. Вони ще й вміють гарно рахувати, і навіть знають про
це пісеньку. Та перед тим, як вам про це заспівати їм, потрібно підготувати
горлечко.
|
|
Розспівка «Луна»
|
||
Муз. керівник
|
Ну а тепер
пісенька про те, як гарно ви вмієте рахувати.
Діти співають пісню «Лічба від одного до п’яти».
|
|
Поросятко
|
Яка гарна пісня.
Діти, мені вже потрібно йти будувати будиночки із своїми братиками. А вас, Круг,
Квадрат і Трикутник, я прошу йти зі мною до моїх братиків Нуф-Нуфа та
Ніф-Ніфа, щоб вони теж гарно вас знали, і вовк більше ніколи не буде нас зачіпати.
|
|
Трикутник
|
Ну, що,
братики, підемо?
|
|
Круг
|
З радістю!
|
|
Поросятко
|
До побачення,
діти.
|
|
Фігури (разом)
|
До побачення!
|
|
Діти
|
До побачення!
|
|
Муз. керівник
|
Діти, а зараз я
хочу дізнатися, чи залишився у вас такий настрій, який був на початку
заняття?
Якщо він гарний
– піднімайте руки вгору і плескайте в долоні. (Плескають). Я пропоную
вам свій гарний настрій продемонструвати у веселому таночку. Для цього ставайте парами, тобто по двоє.
|
|
Діти виконують танок «Весела полечка».
|
||
Муз. керівник
|
Діти, з ким ви
сьогодні зустрілися на занятті? Як ми допомогли для Наф-Нафа? Яку пісню
співали? Що найбільше сподобалося?
|
|
(співає)
|
До побачення,
малята, любі хлопчики й дівчата!
|
|
Діти (співають)
|
До побачення!
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий