Лісові друзі


Міні-заняття  з використанням елементів
гуманно-особистісної
технології Ш.  Амонашвілі
(старший дошкільний вік)

Мета: виховувати любов і дбайливе ставлення до тварин. Розширювати знання дітей про диких тварин (їжака, ведмедя, вовка, зайця, лисиці), вчити описувати їх, використовуючи схеми. Розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, зв’язне мовлення, вміння передавати свої емоції, використовуючи прийоми навчання і виховання гуманно-особистісної технології Ш. Амонашвілі.
Матеріал: м’які іграшки, театралізовані іграшки, схема-опис.
Хід заняття
            Читання вірша
Ходить осінь по діброві,
                                                         Шиє шати кольорові
                                                         І дерева, і кущі,
                                                         В  золоті вдягне плащі.
-         Про яку пору року цей вірш?
-         Молодці, знаєте.
-         А ви любите осінь?
-         Хто ще любить осінь?
-         Чому?
-         А хто хоче розповісти про життя диких тварин восени?
Гра-театралізація  «Перетворення в тваринку»
Їжачок:
                                                    Я маленький їжачок
                                                     Маю сотні голочок
                                                     По лісочку пробігаю
                                                     Яблучка, грибочки
                                                     Восени збираю.
                                                     Ними я ласую в смак
                                                     Ось такий я є їжак!
Ведмедик:
                                               Клишоногий, волохатий,
                                                     Влітку спритний та завзятий
                                               Восени я наїдаюсь
                                               І на зиму запасаюсь
                                               А як холод настає
                                               Я не їм тоді, не п’ю
                                               І не ходжу,  не гуляю
                                               А у лігво спати лягаю.
Вовк:
                                              Я сірий , злющий і голодний
                                              У осінні дні холодні
                                              Пісню тягну, знай таку
                                              З вітрюганом «у-у-у-у»
- Діти ви так гарно розповідали про лісових друзів, а давайте пригадаємо, хто ще в лісі живе? (лисичка, зайчик, кабан тощо).
- Давайте опишемо лисичку  (опис  по схемі).
- Погляньте,  який гарний зайчик, давайте ми і його опишемо.
-   Діти, а ви знаєте, що всі звірі відвідують Лісову школи, де навчаються читати, писати, але особливо їм подобається розв’язувати математичні задачки. Вам цікаво які?
-    Давайте сядемо за столи.  Покладіть голівки на стіл, закрийте очі і уважно слухайте. Я зараз прочитаю вам цікаві задачі,  ви їх розв’яжете самостійно, а відповідь покажете пальчиками піднятої руки. В кого відповідь буде правильною, до того я доторкнусь рукою. До кого не доторкнуся, подумайте чому?

І задача:                                   Під дубочком - два грибочки
                                                 Під сосною три
                                                 Скільки разом? Полічи?

ІІ задача:                                    Три веселі лиски
                                                   Грались на травиці
                                                   Враз одна сховалась
                                                  Скільки лис зосталось?

      - Молодці, діти. Ви гарно справились з завданням. Особливо цікаво розповідали про звірят, а про кого саме? А чому їх називають дикими? 

Комментариев нет:

Отправить комментарий