Міні-заняття з використанням елементів ТРВЗ
(старший дошкільний вік)
Мета: розвивати
нестандартне сприймання та його відтворення в малюнках. Сприяти формуванню
творчого мислення та творчої уяви, розвитку діалогічного та монологічного
мовлення дітей. Створити умови для інтелектуальної співпраці вихователя і дітей
на занятті. Закріпити уміння дітей генерувати нові ідеї на основі методу
фокальних об’єктів.
Матеріал: папір для
малювання, кольорові олівці, фонозапис.
Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні ми з вами будемо міркувати, фантазувати,
знаходити нові цікаві ідеї та втілювати їх у малюнках.
Я хочу вам запропонувати пограти у гру « Знайди нове застосування предмета».
Мета гри: Знизити психологічну енергію,
зібрати банк ідей, визначити найоригінальніше застосування предмета,
підготувати дітей до творчої діяльності.
Вихователь: Для гри нам
знадобляться олівці. Їхнє основне призначення вам добре відоме. Яке воно?
(писати, малювати). Я пропоную вам знайти свої варіанти іншого використання
олівця.
Діти: Олівець можна
використати як указку, паличку для малювання на піску, для копання, як мірку,
для того, щоб дістати або підштовхнути предмети, щоб накрутити волосся тощо.
Вихователь: Молодці, ви
гарно фантазували, висловлювали свої ідеї. А зараз я пропоную вам послухати
музику (фонозапис у виконанні
електромузичних інструментів, що мають специфічне звучання – «фантастичне»,
«космічне», щоб діти подумки могли «поринути в далекі неземні світи». ( Під
музику діти довільно рухаються по килимі, ніби літають в космічному просторі).
Після прослуховування вихователь запитує у дітей:
-
Що ви уявляли під час звучання музики? (
Спонукаючи їх розповідати про уявні далекі космічні простори, фантастичні
країни з містами та, можливо, їх мешканцями).
-
Чи хотіли б ви потрапити в «місто Майбутнього»
- таке місто, в якому вам було б цікаво жити?
-
Давайте спробуємо визначити все хороше, що
слід взяти з нашого міста в «місто Майбутнього»
-
Назвіть і те погане, що потрібно залишити.
Дидактична гра з
використанням елементів ТРВЗ «Добре – погане».
Мета гри: Вчити дітей знаходити та
формулювати суперечливі позитивні та негативні властивості предметів, об’єктів, явищ.
Вихователь підсумовує відповіді дітей та пропонує поміркувати:
-
Які будинки ви
уявили в цьому місті?
-
Які в ньому жителі?
(дорослі і діти)
-
Чим вони
займаються?
-
Який у них
зовнішній вигляд?
-
Яку музику
полюбляють слухати?
-
Що їдять?
-
Яким транспортом
пересуваються?
-
Чи люблять діти
цього міста морозиво та яке воно у них?
-
В які ігри граються
діти?
Подякувавши і відзначивши
оригінальні ідеї, вихователь пропонує дітям у малюнку передати своє власне
бачення, своє уявлення про «місто Майбутнього». (Під час малювання для
емоційного фону вмикаємо музику).
Захист дітьми своїх робіт. (Демонстрування малюнків «міста Майбутнього
діти супроводжують творчими розповідями)
Комментариев нет:
Отправить комментарий