Бавлячись – навчаємось


Мета:  Сприяти розвитку пізнавальної та рухової активності, підтримувати 
            бажання дітей обстежувати і порівнювати іграшки, навичок словотворення
            зорової уваги.
            Виховувати бажання співпереживати, виявляти емоційну чутливість,
            дотримуватись правил під час гри.
            Формувати вміння правильно сприймати словесну     інструкцію, вчити виді-
            ляти загальні ознаки іграшок, подібне та відмінне, встановлювати законо-
            мірність, продовжуючи візерунок, запропонований вихователем.

            Закріпити знання про кількісні поняття:  «один», «багато», уміння спів від
            носити  іграшки за розміром, визначати і називати їх кольори та форму,
            використовуючи геометричні фігури, як еталон.
            Збагачувати словник іменниками, прикметниками, дієсловами, вчити ут-
            ворювати нові слова за допомогою суфіксів.
Матеріал: іграшки котика та рибок, сачок, відерця, 2 кошики для м’ячиків,
            м’ячі великі і малі, чарівний місточок, квадрати на кожну дитину, миска з
            водою, календарики із зображенням котиків.
Хід заняття
      Діти заходять в групу, вітаються з гостями. Вихователь звертає увагу на засмученого котика.
- Діти, погляньте, наш котик чимось засмучений. Він голодний, хотів упіймати мишку, але не зміг. Давайте нагодуємо котика.
- А що котик любить їсти? (відповіді дітей) .
- Так, рибку, ковбаску, пити молочко. А найбільше наш Мурчик любить рибку. Ось, погляньте, у нас в групі є маленький ставок, давайте наловимо рибки для котика.
- Діти, підійдіть до ставка, подивіться скільки багато риби у ньому плаває.
- Як ви думаєте, чим можна ловити рибу? (сачком).
- Діти, а ловити рибку будемо таку, яку попросить Мурчик.
      - Катя, упіймай найбільшу рибку для котика.
      - Сніжана,  а ти - найменшу.
      - Юля  спіймає рибку з цяточками на спині (молодець).
      - Давид, упіймай будь ласка рибку, на якій немає смужок.
      - А Юля спіймає для котика червону рибку.
- Ось, погляньте, скільки рибки для котика ми наловили.
- Діти, скільки у відеречку рибки? (багато).
- А чи всю рибку ми з вами зловили? (відповіді дітей).
- Скільки залишилося? (одна).
- Діти, цю рибку Мурчик хоче зловити сам. (Котик  намагається зловити рибку, намочує лапку).
- Ой, погляньте, котик замочив лапку і плаче. Не плач, котику, зараз ми тобі допоможемо. Ми зараз для нашого котика простелимо килимок, він на ньому ляже і висушить свої лапки.
- А складати килимок будемо з геометричних фігур.
- Як називається ця фігура? Якого вона кольору?(відповіді дітей).
- Щоб скласти килимок, потрібно уважно подивитись на фігури і покласти їх одну за одною.
(Діти, викладаючи килимок самостійно, дотримуються закономірності).
- Подивіться, який гарний килимок ми виклали. Сідай  котику та суши свої лапки.
- Діти, ви любите гратись? А чим любить гратись котик, знаєте?
- Підійдіть, будь ласка до мене, подивіться, які іграшки в кошику? Якої вони форми? Кольору? Як можна гратись з м’ячиком? (відповіді дітей).
- Граючись з м’ячиком, ви повинні пам’ятати,  що  можна брати тільки один м’ячик,  класти у кошик і тільки тоді,  повертатись за іншим.
(Діти доганяють м’ячики, кладуть маленькі у маленький кошик, а великі - у великий.)
 - Діти, погляньте, у мене в «чарівній торбинці» теж є м’ячики, тільки вони чарівні. Ми з ними зараз пограємося. Для цього станьте всі в коло.
- Маленький м’ячик допоможе нам зменшувати слова:
                Заєць – зайчик
                Вовк – вовчик
                Лисиця – лисичка
- А великий м’ячик  допоможе збільшувати слова:
                Котик – кіт
                Мишка – миша
                Каченя - качка
- Діти, давайте пригадаємо як ми допомагали котику?
(На згадку про себе,  котик дарує фото своїх друзів).

Комментариев нет:

Отправить комментарий